Що являє собою водний туризм?

Поверхневі та прибережні води використовуються для різних видів дозвілля і відпочинку, а також для інших цілей, включаючи транспорт, виробництво продуктів харчування, виробництво гідроелектроенергії, в якості транспортного середовища і в якості сховища для стічних вод і промислових відходів. Такі дії не завжди сумісні одне з одним. Вода та її рекреаційне використання вже давно визнані в якості основних впливів на людське здоров'я і благополуччя. Користь для здоров'я від купання в солоній воді була і досі просувається з ентузіазмом. Морська вода колись розглядалася як альтернативний лікарський засіб для гідромасажу. Водний туризм – важливий компонент дозвілля та туризму в усьому світі. Туристи несуть відповідальність за значне переміщення економічних ресурсів як всередині, так і між країнами. Однак він характеризується не лише щорічним напливом туристів на морські курорти, але також і регулярним відпочинком на річці. Рекреаційне використання водного середовища може забезпечити значну фінансову вигоду для асоційованих громад, але також має наслідки для здоров'я і для навколишнього середовища.

Водний туризм в УкраїніВідвідувачі створюють різний тиск на навколишнє середовище, яке їх приваблює. Водний туризм і відпочинок на воді можуть також піддавати людей до різних небезпек для здоров'я, починаючи від дії потенційно забруднених харчових продуктів та питної води, до впливу ультрафіолетового випромінювання (УФ) світла та купання в забруднених водах. Вода, наскільки чистою б вона не була, є чужим навколишнім середовищем для людей, і тому вона може представляти небезпеку для здоров'я людини, навіть якщо вона має первозданну якість. Різноманітний характер небезпек для здоров'я та благополуччя людини, створюваний рекреаційними водами, вимагає повної перевірки відносної важливості наслідків для здоров'я і ресурсів, необхідних для їх пом'якшення. Безсумнівно, наслідки нещасних випадків на здоров'я (включаючи утоплення і травми, пов'язані переважно з інцидентами з дайвінгом) і потенційні інфекції, отримані з забруднених вод, - це ті, які вимагають найбільшої уваги в усьому світі.

Всі тенденції показують, що дозвілля, включаючи водний туризм, буде продовжувати зростати. Таким чином, наслідки небезпек для здоров'я, з якими стикаються водокористувачі в рекреаційних цілях, швидше за все, придбають більше значення в майбутньому. Ті, хто відповідає за моніторинг ймовірних наслідків використання водних ресурсів для рекреаційних вод, зіткнуться з дедалі складнішими проблемами, оскільки використання рекреаційних технологій диверсифіковане і збільшується число користувачів. Вплив туризму на доступність і якість прісної води залежить від цілого ряду факторів, таких як відносний достаток і якість води у відповідному туристичному регіоні, поточні та очікувані майбутні показники водозабору, частка споживання, сезонний і просторовий характер абстракції води, конкуруючих видів використання і очищення стічних вод.

X

Оставьте ваш телефон
и наш консультант свяжется с вами